.
يكشنبه 4 فروردين 1398   11:05:50
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
1397/9/11 يكشنبه
دشمن از سلاح تخریب و تحریف برای کم‌رنگ کردن ارزش‌های انقلاب استفاده می‌کند
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: دشمنان با تضعیف اشخاص و نهادهای فرهنگی و تحریف و نسبت دادن دفاع مقدس به قشر و ارگان یا نهاد خاص، سعی در کم‌رنگ جلوه دادن ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب را دارد.

به گزارش ایسنا، حجت‌الله ناصرپور در همایش یاد یاران اظهار کرد: آماری نزدیک به ۶۵ هزار نفر از پزشکان و پرستاران و دست‌اندرکاران سلامت جامعه، عضو بسیج هستند.

وی با بیان این‌که ۴۴ نفر از جامعه پزشکی استان لرستان شهید شده‌اند، گفت: محمدعلی عباسی، شهید شاخص جامعه پزشکی، اسماعیل هادیان، پزشک بسیجی، فرهاد خورشیدی، دانشجوی دکترای پزشکی که در دوران سربازیش به شهادت رسید، علی‌رضا دلیران که دانشجوی دکترا بوده است، حسین حیدری مقدم، دانشجوی رشته پزشکی، عبدالعلی امیری، مسئول بهداری، عبدالعلی چوبکار که در استان کرمانشاه درمانگاهی به نام وی ثبت شده است و ایرج خسروی که فرمانده بهداری بوده است، ازجمله شهدای جامعه پزشکی لرستان هستند.

ناصرپور با اشاره به مشکلات و کمبود امکانات جمهوری اسلامی ایران در دوران جنگ تحمیلی، افزود: ۴۳ کشور و ۴۴۵ شرکت چند ملیتی اروپایی، آمریکایی و شوروی آن زمان آمدند پای کار و به عراق کمک کردند.

وی با استناد به حدیثی از مولای متقیان که فرموده‌اند: «وقتی کسی جز خدا کسی را ندارد، با او مبارزه نکنید»، تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس کشور ما تنها بود و جز خدا کسی را نداشتیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان اضافه کرد: در آن شرایط دشوار جنگ، برای پزشکان و کادر درمانی شیفت هم می‌گذاشتند، یادشان می‌رفت زمان شیفت چه‌قدر است و یا این‌که در شیفت چندم هستند.

ناصرپور ادامه داد: کسانی‌که در حوزه سلامت برای نجات مجروحین و برای نجات کسانی‌که رزمندگان و جابه‌جایی شهدا قدم‌ها برداشتند و زحمات فراوانی کشیدند و زمان برای آن‌ها معنا نداشت، ایثار و ازخودگذشتگی‌شان در اوج بود.

وی با بیان این‌که خداوند به حضرت موسی فرمود: «ما تو را فرستادیم و گفتیم قومت را از ظلمت به سوی نور هدایت کن و ایام‌الله را برای آن‌ها یادآوری کن»، گفت: در جمهوری اسلامی ایام خاصی است که به ایام‌الله معروف هستند مانند ۲۲ بهمن؛ چراکه در این روزها نور خدا را دیده‌ایم و قدرت خدا را دیده‌ایم و ایام‌الله روزی است که با توسل با آن روز می‌توانیم امروزمان را بسازیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان افزود: ایام‌الله یعنی آن روزهایی که قدرت الهی را با چشم خودمان ببینیم، ما در زندگی‌مان هم می‌توانیم ایام‌الله را تعریف کنیم؛ مثالاً اگر در زندگی ما یک روزی خدا یک توفیقی داده است، همان روز ایام‌الله است.

ناصرپور با استناد به روایات، روز مرگ، روز قیامت و روز قیام حضرت مهدی(عج) را جز ایام‌الله برشمرد و تصریح کرد: وقتی انسان به یاد مرگ بیافتد ایام‌الله است؛ چرا که یادآوری مرگ باعث می‌شود تا انسان از انجام گناه دوری کند و به یک تقوای الهی برسد.

وی اظهارکرد: امروز ما ظلمات بسیاری را در مواجهه با نظام جمهوری اسلامی و شرایط جنگی به مراتب سخت‌تری را برای جمهوری اسلامی می‌بینیم؛ چراکه دیروز تانک، توپ و موشک بود و امروز چهره جنگ عوض شده است و ما در جنگ رسانه‌ای، اقتصادی و روانی به سر می‌بریم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان با بیان این‌که امروز دشمنان ما تلاش می‌کنند تا ملت ما تجربه‌هایی را که در انقلاب و دفاع مقدس به‌دست آوردند را فراموش کنند، یادآور شد: امروز دشمنان انقلاب اسلامی با استفاده از چهار سلاح تخریب ارزش‌ها، محدود کردن ارزش‌های به دست آمده دوران دفاع مقدس به همان دوران، تضعیف اشخاص و نهادهایی که بار فرهنگی انقلاب را به دوش می‌کشند و نیز تحریف و نسبت دادن دفاع مقدس به قشر و ارگان یا نهاد خاص، سعی در کم‌رنگ جلوه دادن ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را دارند.

ناصرپور گفت: یکی‌از مهم‌ترین وظایف بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، مقابله با خطرات و هجمه‌هایی است که دشمن به‌وسیله آن‌ها سعی در کم‌اهمیت جلوه دادن ارزش‌های برآمده از انقلاب اسلامی و دوران طلایی دفاع مقدس را دارد

منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ
نظر سنحی
آیا از امکانات سایت جدید راضی هستید؟
   
بله
خیر
تا حدودی